ODAS Park The Orillia District Agricultural Society   PICKLEBALL

Tuesday – Intermediate 3.5 and above: 10 am – 12 noon

Howard Greg Raposo Amy Markle Pamela Thompson Heather Stovold Louise Ker Connie McIntosh Patricia Flynn Mary Evans Jody McDowall Karen Horne Susan Mugford Heather Carter Bonnie Langlois Bill langlois Jennifer Smith Kevin Slattery Wendy Rozon Marc Irvine Doris Switzer Kate Porter Kim ScarboroughKaren Perryman Sandy Staite John Vivian Jim Metcalfe Gil Close Guy Kimber Mike

Tuesday – Rec play league 3.0 and below: 12:30 pm – 2:30 pm

Potter Spencer Robertson Mary Jo Kerr Benita Sorensen Jane Robertson John Smith Kate Wager Kathie Butler Rick Kean Isabel Butler Suzanne Lemke Julie Perryman David Flossbach Janice BEVERIDGE LAURIE Wilkinson Judy BEVERIDGE Steve Walsh Dale Nyhof Janet Mason Joanne Hutton Mary Nyhof John Filliter Joan Manuge Bev Manuge Ben Eddington Rick Woolcox Karen Alden John MacDonald Blair Bradley Guy McMillan Anna Munro Nadine Jacobson Rene Leatherdale Doug GOOLEY Dan Gooley Diana peterson brian bush steve Bush Victoria

Tuesday - Open & New to Pickleball split courts: 7 pm - 9 pm

PREECE Jan Beltrame Charmaine Ritcey Sally Ritcey John Bergsma Yvonne Clark Heather Bergsma Mark Lodwick Annie England Tracey England Darlene England Mike Hollyer Barb Wray Donna Parish Yasmin Eddington Linda MacNeil Julia MacNeil Brad Gagliardi Anna Williams Scott Hammond Joanne Bouwhuis Wendy Lou Hillson Eileen Tazzeo Michelle McCarthy Barb Roberts Kathryn Knox Graeme Bouwhuis Marianne Lancaster Marcia Simpson Kelly Perreault Barb Perreault Dan Courtney Lydia Munro Christine

Wednesday - Open / split courts: 7 pm - 9 pm

PREECE Jan Clark Heather Lodwick Annie Wray Donna Eddington Linda Perryman David Walsh Dale Munro Nadine McIntosh Patricia Horne Susan Close Guy Kimber Mike Thompson Richard Allman Catherine Hristow Chris Horne Mike Clark Steve Lackey Gail McNeice Jennifer McNeice Randall Goldenberg Gail Horsley Michael Munro Kathy McGregor Wendy Korfanty Anna Vandenberg Chris Vandenberg Marla Kearns Shannon Kearns Marty Schalin Murray

Thursday – Intermediate 3.5 & above league: 10 am – 12 noon

McIntosh Patricia Kimber Mike Howard Greg Raposo Amy Markle Pamela Thompson Heather Stovold Louise Ker Connie Flynn Mary Evans Jody McDowall Karen Flynn Mary Mugford Heather Carter Bonnie Langlois Bill langlois Jennifer Smith Kevin Slattery Wendy Rozon Marc Irvine Doris Switzer Kate Porter Kim ScarboroughKaren Vivian Jim Alkema Lorraine Patterson McGrath Kelly YEE FRED Higgins Joyce

Thursday – Rec play 3.0 & below league: 12:30 pm – 2:30 pm

Parish Yasmin Potter Spencer Robertson Mary Jo Kerr Benita Sorensen Jane Robertson John Smith Kate Wager Kathie Butler Rick Butler Suzanne Lemke Julie BEVERIDGE LAURIE Wilkinson Judy BEVERIDGE Steve Mason Joanne Filliter Joan Hutton Mary Manuge Bev Manuge Ben Eddington Rick Woolcox Karen Alden John MacDonald Blair Bradley Guy McMillan Anna Jacobson Rene peterson brian bush steve Bush Victoria Sexsmith Michele Sexsmith Malcolm Nicholson Vivian Armstrong Janine Creber Chris

Saturday –Open / split courts: 10:45 am – 12:45 pm

Porter Kim Alden Kathy Eddington Linda Vivian Jim Kimber Mike Wynia Martina Kane Patrick Potter Spencer Markle Pamela Evans Jody Horne Susan Horne Mike langlois Jennifer Switzer Kate Lackey Gail Rozon Marc Perryman Sandy DeCoste Mike Munro Kathy Duncan Scott Korfanty Anna Foster Scott Mohamed Nanda Mohamed Yunus Korfanty Anna Miller Leigh Schalin Murray Hill Michelle Doherty Nick

Sunday – Open / split courts: 10:45 am – 12:45 noon

Thompson Heather Thompson Richard McIntosh Patricia Mugford Heather Riches Michael Porter Kim Alden Kathy McNeice Jennifer McNeice Randall Parish Yasmin Eddington Linda Alden John Staite John Staite Caroline Vivian Jim Soper Ellen Pritchard Sue Kimber Mike Martina Wynia Kane Patrick Young Matt Martynyshyn Mike Viney David Nick Doherty
Organizing members have prepared the Fall 2022 League Play schedule. Check here and our Facebook page for new information. UPDATES: The first Tuesday evening of each month will host the Army Club, so those 7 - 9 pm sessions will be rescheduled. The tentative make up dates are Dec ember 13 and 20. Two Saturdays will see the Farmers’ Market in the arena (October 15 and November 26). The tentative make up dates are December 10 and 17.
ODAS Park The Orillia District Agricultural Society PICKLEBALL
Organizing members have prepared the Fall 2022 League Play schedule. Check here and our Facebook page for new information. UPDATES: The first Tuesday evening of each month will host the Army Club, so those 7 - 9 pm sessions will be rescheduled. The tentative make up dates are Dec ember 13 and 20. Two Saturdays will see the Farmers’ Market in the arena (October 15 and November 26). The tentative make up dates are December 10 and 17.

Tuesday – Intermediate 3.5 and above: 10 am – 12 noon

Howard Greg Raposo Amy Markle Pamela Thompson Heather Stovold Louise Ker Connie McIntosh Patricia Flynn Mary Evans Jody McDowall Karen Horne Susan Mugford Heather Carter Bonnie Langlois Bill langlois Jennifer Smith Kevin Slattery Wendy Rozon Marc Irvine Doris Switzer Kate Porter Kim ScarboroughKaren Perryman Sandy Staite John Vivian Jim Metcalfe Gil Close Guy Kimber Mike

Tuesday – Rec play league 3.0 and below: 12:30 pm – 2:30 pm

Potter Spencer Robertson Mary Jo Kerr Benita Sorensen Jane Robertson John Smith Kate Wager Kathie Butler Rick Kean Isabel Butler Suzanne Lemke Julie Perryman David Flossbach Janice BEVERIDGE LAURIE Wilkinson Judy BEVERIDGE Steve Walsh Dale Nyhof Janet Mason Joanne Hutton Mary Nyhof John Filliter Joan Manuge Bev Manuge Ben Eddington Rick Woolcox Karen Alden John MacDonald Blair Bradley Guy McMillan Anna Munro Nadine Jacobson Rene Leatherdale Doug GOOLEY Dan Gooley Diana peterson brian bush steve Bush Victoria

Tuesday - Open & New to Pickleball split courts: 7 pm - 9 pm

PREECE Jan Beltrame Charmaine Ritcey Sally Ritcey John Bergsma Yvonne Clark Heather Bergsma Mark Lodwick Annie England Tracey England Darlene England Mike Hollyer Barb Wray Donna Parish Yasmin Eddington Linda MacNeil Julia MacNeil Brad Gagliardi Anna Williams Scott Hammond Joanne Bouwhuis Wendy Lou Hillson Eileen Tazzeo Michelle McCarthy Barb Roberts Kathryn Knox Graeme Bouwhuis Marianne Lancaster Marcia Simpson Kelly Perreault Barb Perreault Dan Courtney Lydia Munro Christine

Wednesday - Open / split courts: 7 pm - 9 pm

PREECE Jan Clark Heather Lodwick Annie Wray Donna Eddington Linda Perryman David Walsh Dale Munro Nadine McIntosh Patricia Horne Susan Close Guy Kimber Mike Thompson Richard Allman Catherine Hristow Chris Horne Mike Clark Steve Lackey Gail McNeice Jennifer McNeice Randall Goldenberg Gail Horsley Michael Munro Kathy McGregor Wendy Korfanty Anna Vandenberg Chris Vandenberg Marla Kearns Shannon Kearns Marty Schalin Murray

Thursday – Intermediate 3.5 & above league: 10 am – 12 noon

McIntosh Patricia Kimber Mike Howard Greg Raposo Amy Markle Pamela Thompson Heather Stovold Louise Ker Connie Flynn Mary Evans Jody McDowall Karen Flynn Mary Mugford Heather Carter Bonnie Langlois Bill langlois Jennifer Smith Kevin Slattery Wendy Rozon Marc Irvine Doris Switzer Kate Porter Kim ScarboroughKaren Vivian Jim Alkema Lorraine Patterson McGrath Kelly YEE FRED Higgins Joyce

Thursday – Rec play 3.0 & below league: 12:30 pm – 2:30 pm

Parish Yasmin Potter Spencer Robertson Mary Jo Kerr Benita Sorensen Jane Robertson John Smith Kate Wager Kathie Butler Rick Butler Suzanne Lemke Julie BEVERIDGE LAURIE Wilkinson Judy BEVERIDGE Steve Mason Joanne Filliter Joan Hutton Mary Manuge Bev Manuge Ben Eddington Rick Woolcox Karen Alden John MacDonald Blair Bradley Guy McMillan Anna Jacobson Rene peterson brian bush steve Bush Victoria Sexsmith Michele Sexsmith Malcolm Nicholson Vivian Armstrong Janine Creber Chris

Saturday –Open / split courts: 10:45 am – 12:45 pm

Porter Kim Alden Kathy Eddington Linda Vivian Jim Kimber Mike Wynia Martina Kane Patrick Potter Spencer Markle Pamela Evans Jody Horne Susan Horne Mike langlois Jennifer Switzer Kate Lackey Gail Rozon Marc Perryman Sandy DeCoste Mike Munro Kathy Duncan Scott Korfanty Anna Foster Scott Mohamed Nanda Mohamed Yunus Korfanty Anna Miller Leigh Schalin Murray Hill Michelle Doherty Nick

Sunday – Open / split courts: 10:45 am – 12:45 noon

Thompson Heather Thompson Richard McIntosh Patricia Mugford Heather Riches Michael Porter Kim Alden Kathy McNeice Jennifer McNeice Randall Parish Yasmin Eddington Linda Alden John Staite John Staite Caroline Vivian Jim Soper Ellen Pritchard Sue Kimber Mike Martina Wynia Kane Patrick Young Matt Martynyshyn Mike Viney David Nick Doherty